Program do przedmiarowania metriCAD 50% taniej

Jeżeli zajmujecie się projektowaniem w branży budowlanej i myślicie o programie, który po pierwsze usprawni Wam pracę, a po drugie, będzie bardziej solidnym pomocnikiem aniżeli zautomatyzowanym robotem, dobrym rozwiązaniem okazać się może program do przedmiarowania metriCAD 2. Ten samodzielnie działający system architektoniczny potrafi w inteligentny sposób usprawnić przedmiary, będąc dodatkowo niezależnym systemem. Jak działa metriCAD 2? Co odróżnia go od innych programów i jakie są jego atuty? Przekonajcie się sami.

Jak działa program do przedmiarowania metriCAD 2

 

MetriCAD 2 to narzędzie przyspieszające i ułatwiające kosztorysowanie. Tak jednak pisze się o każdym programie kosztorysowym. Co go zatem odróżnia od konkurencji?

Niewątpliwą zaletą metriCAD 2 jest to, iż nie funkcjonuje jak zliczający dane automat. Zamiast tego świadomie wspomaga decyzje kosztorysanta lub projektanta. W trakcie pracy mamy możliwość zmiany jednostki pomiarowej i wówczas program samodzielnie, w sposób inteligentny modyfikuje wszystkie inne pomiary, dopasowując je do podanego współczynnika skali bądź wskazanego odcinka i jego nowej wartości. Dzięki programowi do przedmiarowania metriCAD 2 wykonać można pomiary:

  • liniowe, a więc pomiar linii, półlinii i łuków
  • powierzchniowe, na płaszczyźnie i poza nią
  • objętościowe i ilościowe
  • specjalistyczne, czyli np. przedmiar określonych obiektów (schodów, drzwi, dachu)

Kolejną zaletą programu metriCAD 2 jest możliwość sortowania i porządkowana danych. Koniec z chaosem! Każdy przedmiar zapiszecie na oddzielną warstwę, a ponadto oddzielicie od siebie pomiary w zależności od ich rodzaju. Ponadto metriCAD 2 pozwala na tworzenie list obiektów ze spisami przedmiarów, a także sortowanie elementów przedmiarowych tych obiektów. Te i inne rozwiązania znacznie ułatwiają pracę kosztorysanta czy architekta, ponieważ pozostawiają mu możliwość samodzielnego usystematyzowania pracy.

Jakie formaty obsługuje program do przedmiarowania metriCAD?

W celu sporządzenia przedmiaru w programie metriCAD 2, należy użyć dokumentacji elektronicznej w formatach wektorowych .DWG oraz .DXF. Trzeba dodać, że w razie problemów, istnieje także opcja sporządzania przedmiarów w oparciu o podkłady rastrowe, jednak trzeba się w tym wypadku liczyć ze spadkiem dokładności i funkcjonalności obliczeń. Stąd też lepiej bazować na wspomnianych wyżej formatach wektorowych.

Gdy przedmiarowanie dobiegnie końca, rezultat obliczeń zapisać można w projekcie obliczeń przedmiaru lub skorzystać z dwóch pozostałych opcji: przesłać go do programu Excel lub też, w formie pliku tekstowego, eksportować do innego programu kosztorysowego. Jak zaznaczył producent, powstały plik bezproblemowo obsługiwany jest przez program kosztorysowy Zuzia 12 BIMestiMate, ale i inne programy. Warto dodać, iż to Wy decydujecie o ilości elementów, jakie chcecie eksportować: od poszczególnych kolumn, po wiersze i tabele przedmiarów.

Program do przedmiarowania metriCAD instalowany jest w dwóch wersjach: jako niezależny system zabezpieczony kluczem lub jako moduł działający na aktualnie używanym kluczu programu Zuzia 12 BIMestiMate. Nie musicie więc posiadać programu Zuzia 12 BIMestiMate, by cieszyć się jego funkcjami.

Program do przedmiarowania metriCAD w promocji -50%

 

Do końca tego roku można skorzystać z promocji i kupić ten system do przedmiarów z 50% rabatem. Oferta obowiązuje do 31.12.2017  Porównanie cen przed i w trakcie trwanie promocji, przedstawiam Wam poniżej:

Program do przedmiarowania metricad promocja

Zamówienia można składać:

– telefonicznie: 510 590 304

– mailowo: biuro@prokoszt.pl

– poprzez Sklep internetowy, w zakładce programy pomocnicze: www.ProKoszt.pl

Jeśli chcecie sprawdzić działanie programu do przedmiarowania metriCAD, tutaj możecie pobrać jego wersję demo.

Program do przedmiarowania metriCAD – podsumowanie

 

MetriCAD to niewątpliwie narzędzie usprawniające pracę kosztorysanta, ale przede wszystkim zapewniające mu samodzielność i szeroki wachlarz możliwości wyboru. Nie eliminuje co prawda całkowicie udziału czynnika ludzkiego, jednakże potrafi skutecznie ograniczyć błędy obliczeniowe, dzięki czemu przedmiarowanie staje się szybsze i łatwiejsze. Jeżeli potrzebujecie programu, który będzie Waszym inteligentnym pomocnikiem podczas prac nad projektami, metriCAD może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Bookmark the permalink.

Comments are closed