Premiera programu BIMestiMATE

BIMestiMate, pojawił się “nowy” program

Najnowsza promocja BIMestiMate – Sierpień Bogaty w Rabaty

bimestimate promocja sierpień 2019 mini

Ponad rok temu miała miejsce premiera najnowszej odsłony znanej i lubianej Zuzi. Nowa nazwa, nowa grafika, zupełnie nowe możliwości. Program BIMestiMATE umożliwia wykorzystanie w przygotowaniu przedmiaru, kosztorysu, czy harmonogramu wirtualnych modeli budynków. Wczytywanie plików w formacie IFC i funkcje jakie oferuje program zdecydowanie wpłyną dodatnio na tempo szacowania inwestycji oraz jakość współpracy inwestorów, projektantów, inżynierów i realizatorów.

Z rzeczy  najistotniejszych: w programie można kosztorysować zarówno metodą tradycyjną jak i w technologii BIM oraz współpracuje on z systemami Windows 7/8/8.1/10

Zmianie uległ też katalogowy cennik, ale jak zawsze możecie liczyć na atrakcyjną cenę BIMestiMate w ofercie naszego Sklepu ProKoszt lub bezpośrednio u mnie pod numerem: 510 590 304

Co w takim razie z programem Zuzia 12?

Od maja 2017 została ona zastąpiona nową marką.

UWAGA: Klienci posiadający program Zuzia 12 z aktywną opieką techniczną minimum do 01.01.2017 mogą pobrać BIMestiMate w wersji 2.2.2 bezpłatnie, w ramach przysługującej im opieki:

Pobierz BIMestiMate

Przejście na BIMestiMate z wersji 12 bez aktywnej opieki technicznej oraz niższych wersji wymaga z kolei zakupienia upgrade programu Zuzia. Piszę o tym więcej pod koniec tego wpisu.

Nowe stanowiska programu BIMestiMate ex Zuzia

Kupując nowe stanowisko otrzymuje się to co było dotychczas w Zuzi 12 + to co oferuje najnowsza technologia, między innymi:

– wczytywanie oraz wizualizację modeli BIM w formacie IFC,
– możliwość prezentowania poszczególnych elementów lub też całego modelu, zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż,
– opcje obliczenie: objętości, powierzchni i długości elementów modelu,
– generacja harmonogramu,
– funkcje szybkiego przedmiarowania ilości robót,
– wykonywanie kalkulacji kosztów robót budowlanych dzięki opieraniu się o dane odczytane automatycznie z modelu BIM,
– możliwość zastosowania rabatu w kosztorysie (według trzech opcji: od wartości całych elementów, grup, rozdziałów | od wartości pozycji | od cen jednostkowych pozycji)

>>> Przeczytaj także: Jak kupić program kosztorysowy na raty <<<

Model 3D w programie BIMestiMATE

 

Jak przejść na kosztorysowanie w technologii BIM?

Użytkownicy posiadający aktywną opiekę techniczną mają dzięki niej uprawnienia do pobrania upgrade’u do BIM. Osoby, które mają starsze wersje bez opieki technicznej mogą zdecydować się na aktualizację Zuzi do BIMestiMATE – cena zależna jest od posiadanej wersji. W przypadku posiadania starego rodzaju klucza HESP (jak na zdjęciu poniżej) należy dokonać wymiany na nowy kluczyk USB KMM, który jest kompatybilny z nową wersją programu oraz działa zarówno na systemach 32 jak 64-bitowych. Koszt wymiany klucza to dodatkowy, ale niezbędny wydatek do poprawnego funkcjonowania systemu. Stary kluczyk będzie trzeba po takiej wymianie zwrócić.

Klucze hasp do programu Zuzia

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zachęcam do pobrania wersji demonstracyjnej i przetestowania programu w działaniu.

W razie dodatkowych pytań – zapraszam do kontaktu: 510 590 304

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed