Czy warto kupić cennik RMS robocizny, materiałów i sprzętu

Czy warto kupić cennik RMS robocizny, materiałów i sprzętu

Wielu Klientów, podejmując decyzję o zakupie programu do kosztorysowania zastanawia się, czy będzie potrzebować czegoś jeszcze. Poza możliwością dokupienia dodatkowych modułów, np. do importowania przedmiarów opublikowanych w formacie *PDF można dokupić cenniki. I o tych dziś napiszę.

Czy warto kupić cennik RMS

Kupując program kosztorysujący, nie mamy od razu dostępu do cen poszczególnych robót. Większość programów do kosztorysowania nie posiada wbudowanych cenników (Wyjątkiem jest Norma, która posiada aktualny cennik marki Intercenud). Takie cenniki można sobie dokupić osobno. Najpopularniejszym z nich jest Sekocenbud RMS – robocina, materiały, sprzęt. Pojawia się pytanie czy przy każdym zakupie programu kosztorysującego należy dodać do zakupu także ten cennik? Mam trzy grupy Klientów.

Czy warto kupić cennik RMS jeśli nie biorę udziału w przetargach

Pierwsza Grupa Klientów to tacy, którzy nie biorą sukcesywnie udziału w przetargach. W związku z tym zestaw cen, z których korzystają, nie musi być non-stop aktualny. Wystarczy, że kupią jeden kwartał i będą się nim posiłkować przez kilka, kilkanaście kolejnych miesięcy. Warto mieć choć jeden taki cennik, a potem zobaczyć „w praniu” w jakim stopniu trzeba go potem uaktualniać. Akltualizacja polega po prostu na dokupieniu kolejnego kwartału.

Cennik RMS czy warto kupować

Czy warto kupić cennik RMS jeśli bierzesz udział w przetargach

Druga Grupa Klientów to tacy, którzy na bieżąco biorą udział w przetargach. Tam zaś zwykle wymaga się opierania na aktualnych cenach rynkowych. Tace Klienci zwykle decydują się na wykupienie abonamentu cennika RMS, który przychodzi im pocztą zaraz po ukazaniu. Jeśli nie decydują się taki abonament płatny za cztery kwartały w roku z góry, często po prostu dokupują kolejny kwartał, gdy się ukaże.

Czy warto kupować cennik RMS gdy mam swoje źródła cen

Trzecia Grupa Klientów to tacy, którzy bazują na własnych cenach. Mają na przykład zaprzyjaźnione hurtownie, w których robią zakupy i korzystają z ich cenników. Zwykle więc nie potrzebują zewnętrznego cennika. Przy ich zakresie działań wystarcza lista cen z innych, własnych źródeł.

Co jeszcze warto wiedzieć o cennikach RMS

Na zakończenie zwrócę jeszcze uwagę na kwestię tego, że cenniki RMS robocizny, materiałów i sprzętu oraz temu podobne (np. cen scalonych czy zagregowanych) ukazują się co kwartał. Jednak jest to kwestia dość umowna. Pierwszy kwartał nie ukazuje się z ukazaniem 1 stycznia w kalendarzu. Zwykle pojawia się on w drugiej połowie lutego. Adekwatnie – drugi kwartał cenników RMS wychodzi w drugiej połowie maja, trzeci w drugiej połowie sierpnia, a czwarty pod koniec listopada. Jeśli potrzebujesz kupić aktualny kwartał RMS skorzystaj z TEGO LINKU.

Bookmark the permalink.

Comments are closed