Aktualizacja programu do kosztorysowania

Na czym polega aktualizacja programu kosztorysowego Norma, BIMestiMATE, Winbud, Rodos itd.?

Jest to usługa nazywana także zamiennie subskrypcją lub abonamentem aktualizacyjnym i polega na dostępie do nowych katalogów norm i funkcji wprowadzanych do programu. Dostęp do takiej usługi jest oferowany na rok i przybiera różną formę, zależnie od programu. Zazwyczaj różnego rodzaju dodatki i ulepszenia są wprowadzane do programów 3-4 razy w roku.

W programie Norma PRO, Standard i Expert odbywa się to poprzez dostarczanie cztery razy w roku płyt aktualizacyjnych. Jest to tak zwany Abonament Buduj z Głową. W pozostałych programach (Winbud Kosztorys, BIMestiMATE, Rodos 7, KOMA 5) odbywa się to na zasadzie dostępu online. Nie musisz czekać na płytę – pobierasz aktualizację jak tylko się ukaże bezpośrednio z programu.

Czy decydując się na program muszę wykupić jego aktualizację?

Nie. Kupując program otrzymujesz go w najnowszej obecnie wersji i na takiej możesz pozostać.

Niektóre programy posiadają już w cenie zakupu stanowiska dostęp do aktualizacji (BIMestiMATE i Koma 5 – przez rok, Winbud Kosztorys – przez 3 miesiące). Do innych można wykupić tego typu usługę, która umożliwia dostęp do nowych wersji, wprowadzanych katalogów, czy ulepszeń poszczególnych funkcji, ale nie jest to konieczne.

Aktualizacja programu kosztorysowego

Co jeśli na przykład za pół roku będę chciał zaktualizować swój program kosztorysowy?

Jeśli za jakiś czas stwierdzisz, że potrzebujesz „odnowić” swój program – będziesz mógł wtedy wykupić aktualizację – pod postacią niejako upgradu. Jest to co prawda rozwiązanie „na kiedyś” inaczej niż aktualizacja, która daje też możliwość bycia od razu na bieżąco, ale jak najbardziej możliwe.

Zwykle też koszt takiej aktualizacji jest niższy przy jednoczesnym zakupie wraz z programem, niż w przypadku wykupienia go później, gdy już wyjdzie kilka kolejnych wersji.

Bookmark the permalink.

Comments are closed